Werken aan kruispunten R35

Gepubliceerd op woensdag 30 april 2025

In de komende weken voert het Agentschap Wegen en Verkeer aanpassingswerken uit op twee kruispunten langs de ring. Het gaat om de kruispunten van de R35 met de Kruishoutemseweg/Churchilllaan en met de Zultseweg.

 Kruispunt R35 x Kruishoutemseweg/Churchilllaan

  • Tot wanneer? Tot vrijdag 9 mei.
  • Welke werken? Voorbereidende werken voor de aanleg buslussen. De buslussen zelf komen er later.
  • Hinder? Verkeer blijft mogelijk in alle richtingen, zowel voor voetgangers, fietsers als gemotoriseerd verkeer. Een kort oponthoud ter plaatse is wel mogelijk.
     

 Kruispunt R35 x Zultseweg

  • Tot wanneer? Tot vrijdag 30 mei.
  • Welke werken? Verkeerslichten omvormen tot slim gestuurde lichten en de installatie van bus/autolussen in het wegdek.
  • Hinder? Gemotoriseerd verkeer kan op dit kruispunt de Zultseweg niet uitrijden of inslaan, zowel richting Zulte als richting Waregem. Zij volgen de aangeduide omleidingen. Fietsers kunnen wel in alle richtingen blijven rijden. Ze volgen hiervoor de signalisatie ter plaatse. Let op: in bepaalde richtingen gebeurt oversteken via het zebrapad = AFSTAPPEN en te voet naar de overkant gaan.
  • Extra aandacht? Vanaf dinsdag 6 mei worden de bestaande verkeerslichten op het kruispunt voor 2 weken uitgeschakeld. In de plaats komen tijdelijke verkeerslichten, zowel voor gemotoriseerd verkeer als voor fietsers/voetgangers.
  • Bussen van De Lijn? Lijn 75 krijgt tijdelijk een aangepaste dienstverlening. De haltes Waregem Drogenboom, Zulte Kapellestraat en Zulte Modest Huys-laan worden tijdens de duur van de werken niet bediend.

 

een overzichtsplan van de werken aan het kruispunt R35 met de Zultseweg in mei 2025